Związek nasz działa na rzecz i w obronie lekarzy rodzinnych - podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), również pacjentów oraz całego środowiska medycznego. Ta strona jest zawsze aktualna!

PPOZ - to lekarskie Forum Dialogu!
Jest również dla Ciebie!

Serdecznie zapraszam
doktor Bożena Janicka
Prezes PPOZ
MENU
POROZUMIENIEPOZ.PL/O NAS/MY W MEDIACH
PRASA I INTERNET

Instytut Monitorowania Mediów

 

PRASA
źródło data tytuł temat
Rzeczpospolita 30.03.11 Zalew papierów u lekarza  Lekarze rodzinni muszą do końca czerwca zgromadzić oświadczenia pacjentów
Dziennik Gazeta Prawna B 08.03.11 Lekarze wystąpili z Porozumienia  Lekarze Federacji Porozumienia Zielonogórskiego - WPZ zdecydowali o wystąpieniu z federacji
Dziennik Gazeta Prawna B 17.05.11 Lekarze i aptekarze nie chcą testować e-recepty  Tylko kilkunastu aptekarzy i lekarzy z Wielkopolski przystąpiło do pilotażu e-recept
Dziennik Gazeta Prawna B 28.06.11 Lekarze krytykują propozycje NFZ  Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia negatywnie oceniło zmianę planu finansowego na 2011 rok
Dziennik Gazeta Prawna B 09.08.11 Brak rozporządzeń blokuje lekarzy Brak rozporządzeń blokuje lekarzy
Dziennik Gazeta Prawna B 09.09.11 Czas pracy lekarzy wymaga zmian  PPOZ uważa, że konieczne jest zbadanie nie tylko czasu pracy w szpitalach, ale także w podstawowej opiece zdrowotnej
Gazeta Wyborcza Częstochowa 29.08.11 Grzyby w barszcz Drobni sprzedawcy mają towar bez atestu
Echo Dnia Kieleckie Zdrowie i Uroda 28.07.11 Więcej pieniędzy dla lekarzy rodzinnych  Więcej pieniędzy dla lekarzy rodzinnych
Polska Głos Wielkopolski 08.03.11 Wielkopolscy lekarze sami sobie  Wielkopolscy lekarze sami sobie
Polska Głos Wielkopolski 21.09.11 Lekarze zmęczeni, pacjenci źli. Wizyty w przychodniach dłuższe? Gabinety w przychodniach są szturmowane
Gazeta Wyborcza Poznań 28.03.11 Najtrudniej, kiedy człowiek umrze w domu Najtrudniej, kiedy człowiek umrze w domu
Gazeta Lubuska 10.03.11 Lekarze osłabieni  Związek Wielkopolskie Porozumienie Zielonogórskie podjął decyzję o rezygnacji z przynależności do Federacji PZ
Nowoczesna Klinika 01.03.11 Zmiana organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej  Od 1 marca obowiązują nowe zasady udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki lekarskiej (NPL) i pielęgniarskiej
Puls Medycyny 09.03.11 Nocna pomoc do poprawki?  System ochrony zdrowia w Polsce
Magazyn Aptekarski 01.06.11 Pod lupą MA  Odurzanie się lekami
Przegląd Koniński 07.06.11 Lekarze podziękowali za ujęcie bandyty  Wielkopolskie porozumienie zielonogórskie
Praktyka Lekarska 01.08.11 Dla mnie nie ma zamkniętych drzwi  Prezentacja osoby-B.Janicka
Praktyka Lekarska 01.08.11 Wyższe stawki na leczenie dzieci  System ochrony zdrowia
Medical Tribune 10.08.11 Pierwsze tygodnie obowiązywania JGP w opiece ambulatoryjnej - jakie są zastrzeżenia, wnioski i oczekiwania? System ochrony zdrowia
Praktyka Lekarska 01.09.11 Kto zostanie w POZ?  Komentarz Bożeny Janickiej
Praktyka Lekarska 01.09.11 "Lub przychodni" rozwiąże spór o deklaracje  Próba rozwiązania problemów z weryfikacją list pacjentów
 

 

INTERNET 

źródło data tytuł temat
konin. lm. pl 02.08.11 Zdowie: Z czym jechać na wakacje W trosce o pacjentów podróżujących poza granicami kraju lub przebywających na urlopach w różnych częściach Polski, lekarze rodzinni z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przypominają o dokumentach, które pacjenci powinni mieć przy sobie, aby wizyta przebiegała sprawnie i bez niepotrzebnych problemów.
abc. com. pl 12.07.11 Przychodnie dostaną więcej za podstawową opiekę nad dziećmi i emerytami Jak poinformował NFZ, podwyżka wynika z podniesienia standardów leczenia osób, które najczęściej korzystają ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.
biomedical. pl 08.07.11 Jedno OC dla lekarzy - a jednak możliwe! Ubezpieczenie OC dla lekarzy.
mp. pl 12.07.11 NFZ: Od 1 września więcej na POZ W związku z podniesieniem standardów leczenia osób najczęściej korzystających ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia z udziałem minister Ewy Kopacz, prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza oraz prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożeny Janickiej uzgodniono decyzję o zwiększeniu finansowania leczenia dzieci i osób starszych - poinformował Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej NFZ.
zdrowie. senior. pl 20.08.11 Zatrucia grzybami: ostrożność ratuje życie Zbieranie grzybów w Polsce było i jest powszechnie lubiane.
biznes. onet. pl 11.07.11 Wzrosną stawki dla przychodni za podstawową opiekę zdrowotną Od września wzrosną stawki, jakie przychodnie świadczące podstawową opiekę zdrowotną dostają za leczenie dzieci do lat 6 i osób powyżej 65. roku życia.
money. pl 11.07.11 Przychodnie dostaną więcej za podstawową opiekę nad dziećmi i emerytami Od września wzrosną stawki, jakie przychodnie świadczące podstawową opiekę zdrowotną dostają za leczenie dzieci do lat 6 i osób powyżej 65. roku życia.
termedia. pl 08.07.11 Jedno OC dla lekarzy - a jednak możliwe Ubezpieczenie OC dla lekarzy.
termedia. pl 13.07.11 Ministerstwo zdrowia zmienia finansowanie POZ na korzyść pacjentów i lekarzy Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia wynegocjowało zmiany w finansowaniu podstawowej opieki zdrowotnej jeszcze na rok 2011.
czestochowa. gazeta. pl 28.08.11 Wraca temat: grzyby Targowiska w Częstochowie ani myślą zawracać sobie głowę handlem grzybami: za dużo zachodu z pozwoleniami, a ceny u drobnych handlarzy i tak będą niższe.
termedia. pl 09.08.11 Pracodawcy Ochrony Zdrowia postulują o zmianę przepisów Brak rozporządzeń wykonawczych do nowej ustawy o działalności leczniczej utrudnia lekarzom i pielęgniarkom rejestrację swoich praktyk.
termedia. pl 09.08.11 Lekarzy kłopoty z prawem Brak rozporządzeń do ustawy o działalności leczniczej paraliżuje system ochrony zdrowia - alarmuje Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ).
termedia. pl 03.10.11 POZ: będzie więcej pieniędzy w sezonie grypowym Od nowego roku wzrasta finansowanie świadczeń w okresach wzmożonej zachorowalności na ostre schorzenia układu oddechowego.
termedia. pl 05.09.11 Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia: "aby debata o zdrowiu, wyszła nam na zdrowie" Przedstawiciele PO, PSL, SLD i PJN rozpoczęli w piątek wieczorem debatę wyborczą o systemie ochrony zdrowia oraz o polityce społecznej.
termedia. pl 15.09.11 Projekt zmian zapisów ustawy poczeka na następną kadencję Parlamentu W resorcie zdrowia 14 września odbyło się kolejne spotkanie zespołu ds. opracowania zmian systemu organizacji POZ - poinformowała Bożena Janicka prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.
wirtualnykonin. pl 08.09.11 KONIN: Lekarze są przemęczeni Ogólnopolskie media po raz kolejny poinformowały o zgonie lekarza podczas pełnienia dyżuru.
rynekzdrowia. pl 07.09.11 PPOZ o wymiarze czasu pracy lekarzy Lekarze rodzinni z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia są zdania, że czas pracy lekarzy w podstawowej opiece zdrowotnej powinien zostać zweryfikowany - podobnie, jak czas pracy lekarzy w szpitalach.
rynekzdrowia. pl 15.09.11 PPOZ: dalsze prace nad zmianami w POZ dopiero po wyborach Praca nad prawie gotowym projektem nowelizacji ustawy, dotyczącym deklaracji wyboru lekarza i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej nie zostanie ukończona w tej kadencji parlamentu.
rynekzdrowia. pl 30.09.11 POZ: wzrost stawki kapitacyjnej w okresach wzmożonej zachorowalności Na spotkaniu NFZ z lekarzami z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia ustalono kolejny wzrost finansowania dla POZ świadczeń w okresach wzmożonej zachorowalności na ostre schorzenia układu oddechowego.
rynekzdrowia. pl 30.09.11 POZ: jesienią i zimą wzrost stawki kapitacyjnej Na spotkaniu NFZ z lekarzami z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia ustalono kolejny wzrost finansowania dla POZ świadczeń w okresach wzmożonej zachorowalności na ostre schorzenia układu oddechowego.
rynekzdrowia. pl 08.07.11 PPOZ: jedno OC dla lekarzy - a jednak możliwe Obowiązująca od 1 lipca br. ustawa z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654) uchyla dotychczasowe przepisy ustanawiające obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przez lekarzy i lekarzy dentystów.
rynekzdrowia. pl 11.07.11 NFZ: od września do końca roku 62 mln zł więcej na POZ W poniedziałek (11 lipca) NFZ opublikował na swojej stronie internetowej komunikat ws. planowanego od 1 września br. zwiększenia nakładów na podstawową opiekę zdrowotną.
rynekzdrowia. pl 13.07.11 Zwolnił przyrost limitów przyjęć na studia lekarskie. Kiedy załatamy lukę pokoleniową? W minionej dekadzie systematycznie - i to znacząco - wzrastała liczba studentów przyjmowanych na kierunek lekarski w uniwersytetach i akademiach medycznych.
rynekzdrowia. pl 09.08.11 PPOZ proponuje doprecyzowanie przepisów ws. deklaracji wyboru lekarza Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) wraz z NFZ zgłoszą minister zdrowia propozycję zmiany przepisów dotyczących deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ.
rynekzdrowia. pl 21.08.11 PPOZ przypomina: ostrożnie z grzybami Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) ostrzega, że bawimy się grzybobraniem - często ryzykując zdrowiem i życiem swoim i swoich najbliższych.
medicalnet. pl 08.07.11 PPOZ: Od 2012 roku jedna polisa dla lekarzy Ustawa o działalności leczniczej wprowadza od 2012 roku jedno obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla lekarzy prowadzących działalność leczniczą.
biztok. pl 11.07.11 Więcej pieniędzy dla przychodni za podstawową opiekę nad dziećmi i emerytami Od września wzrosną stawki, jakie przychodnie świadczące podstawową opiekę zdrowotną dostają za leczenie dzieci do lat 6 i osób powyżej 65. roku życia.
bartoszyce. naszemiasto. pl 12.07.11 Podstawowa Opieka Zdrowotna będzie dofinansowana jeszcze w tym roku Podstawowa Opieka Zdrowotna będzie dofinansowana jeszcze w tym roku - Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia negocjowało w tej sprawie i wynegocjowało.
24gazeta. pl 02.08.11 Podstawowa opieka zdrowotna w czasie letniego W trosce o pacjentów podróżujących poza granicami kraju lub przebywających na urlopach w różnych częściach Polski, lekarze rodzinni z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przypominają o dokumentach, które pacjenci powinni mieć przy sobie, aby wizyta przebiegała sprawnie i bez niepotrzebnych problemów.
24gazeta. pl 28.08.11 Zachowując ostrożność przy zbieraniu grzybów - wygrywasz życie Zbieranie grzybów w Polsce było i jest powszechnie lubiane.
24gazeta. pl 05.09.11 PPOZ: "aby debata o zdrowiu, wyszła nam na zdrowie" Przedstawiciele PO, PSL, SLD i PJN rozpoczęli w piątek wieczorem debatę wyborczą o systemie ochrony zdrowia oraz o polityce społecznej.
emedyk. pl 05.09.11 PPOZ: "aby debata o zdrowiu, wyszła nam na zdrowie" Przedstawiciele PO, PSL, SLD i PJN rozpoczęli w piątek wieczorem debatę wyborczą o systemie ochrony zdrowia oraz o polityce społecznej.
emedyk. pl 16.09.11 Projekt zmian zapisów ustawy poczeka na następną kadencję Parlamentu. 14 września w resorcie zdrowia odbyło się kolejne spotkanie zespołu ds. opracowania zmian systemu organizacji POZ.
infobydgoszcz. pl 02.10.11 Od nowego roku wzrasta finansowanie świadczeń w okresach wzmożonej zachorowalności na ostre schorzen Podczas czwartkowego spotkania, 29 września 2011 roku, w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia z lekarzami z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia ustalono kolejny wzrost finansowania dla POZ oraz wypracowano metodologię rozliczania świadczeń w okresach wzmożonej zachorowalności na ostre schorzenia układu oddechowego.